Hollanda Turları

HollandaHollanda, Aruba ve Hollanda Antillerinden oluşur. Hollanda, kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile komşudur. Ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altındadır. Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerinden bir tanesini oluşturur. Hollanda’nın Rotterdam kenti, Avrupa’nın en büyük limanlarından biridir.

Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir. Hollanda nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. Ülke özellikle peynirleri, yel değirmenleri, bisikletleri, laleleri ve sosyal hakları ile tanınır.

Hollanda Avrupa Birliği, NATO, OECD üyesidir. Ayrıca Kyoto Sözleşmesi’ni imzalamıştır. Ülke Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne, Uluslararası Adalet Divanı’na, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne ve Europol’e ev sahipliği yapmaktadır.

Sponsor Bağlantı

Havaalanı – Şehir merkezi Transferi : Taksi ile yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Daha ucuz bir alternatif arıyorsanız 15 dakikada bir kalkan trenle yaklaşık 20 dakilkada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gece saatlerinde tren kalkış saatleri saatte bir olarak değişmektedir. Ayrıca, çoğu lüks otellerin havaalanından şehir merkezine transfer minibüsleri mevcuttur. Şehir içinde ulaşım otobüs, tramvay ve metro ile sağlanmaktadır. Biletler metrodaki otomatik gişelerde satılmaktadır.

Amsterdam Önemli ve Tarihi Yerleri:

Van Gogh Müzesi: Gerek yarattığı eserleri gerekse çılgınlıklarıyla dünyaya yeni bir çığır açan Van Gogh’un ünlü eserlerini bu müzede görmeniz mümkün.

Stedijk Müzesi: Picasso, Monet, Kardinsky gibi ünlü sanatçıların eserlerini bir arada görebilirsiniz.
Erotic Museum: Amsterdam’a çılgın şehir yakıştırmasının yapılmasının nedenlerinden biri olan müzelerden biri.
Madame Tussaud’s: Dünyaca ünlü liderlerin, sanatçıların balmumu heykelleri bu müzede sergilenmektedir. Yaklaşık 140 balmumu heykelin bulunduğu bu müze Amsterdam gezinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer.
Artis Zoo: Amsterdam’da bulunan hayvanat bahçesini sıradan bir hayvanat bahçesi olarak düşünmek biraz yanlış olur. Bu hayvanat bahçesinde 6,100 tane hayvan var.
Scenerama, Amsterdam Historical Museum ve yaklaşık olarak 1.000 adet yel değirmeni olan şehrin her köşesi gezmeye değer.

Kanal Evler: Amsterdam’a ayrı bir özellik katan kanal evlere neredeyse şehrin dört bir yanında rastlayabilirsiniz. Bu kanal evler, suyun üzerinde bulunan karavan tarzında yerleşim birimleridir. Bu evlerde sudan elektriğe ve telefona kadar yaşamak için gerekli olan bir çok özellik bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça pahalı satılan bu evler Amsterdam’a apayrı özellik katmaktadır.

Amsterdam’ı bir çok insanın ziyaret etmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi ise bu şehirde yasal olan serbest esrar satışıdır. Sokaklarda cafelerde gece eğlence mekanlarında ve bir çok yerde esrar serbest olarak satılmakta ve tüketilmektedir. Cafelerde esrarlı kek, gece kluplerinde sigara şeklinde olmak üzere bir çok şekilde tüketilmektedir. Amsterdam da ne yediğinize dikkat edmenizde fayda var!

Hollanda Tanıtım Videosu
 

Hollanda vizesi için gerekli evraklar ve acentaların listesini görmek için tıklayın.
Amsterdam Turları hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.