Jameika Turları

Jamaika KumsallarıVize: Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.
Saat Farkı: 7 saat geri
Ortalama uçuş süresi: 18 saat
Para birimi: Jamaika Doları

Jamaika’da yıl boyu seyahat edebilirsiniz. Kışları genellikle ılık bir havaya sahip olan ülkede sezon mayıs ayından kasım ayına kadar sürüyor. Yaz aylarında oldukça sıcak olan Jameika’da dolaşırken şemsiye almanız şiddetle önerilir. Aralık-nisan arası yükselen otel fiyatlarına dikkat etmenizde fayda var, hele ki yeni yılı Jamaika’da karşılamak istiyorsanız, oldukça yüklü bir miktar parayı cüzdanınızda taşımanız gerekebilir.

Jamaika’nın bir yıl boyunca takvimi, müzik, sanat, kültür ve spor faaliyetler ile doludur. Ragge Festivalleri tatilinizin en eğlenceli detaylarından biri olacak. Montego Körfezi’nde düzenlenen yaz festivali’nde kumsalda çılgın bir müzik ziyafeti sizi bekliyor olacak. Dans ve eğlenceyle hiç unutamayacağınız bir festival yaşayabilirsiniz. Nisan-mayıs aylarında Jamaika’yı ziyaret ederseniz eğer; Kingston’da düzenlenen karnavallara mutlaka uğramalısınız. Haziran- Temmuz aylarında ise büyük jazz ustalarını yıldızların altında dinleme şansı bulabilirsiniz.

Sponsor Bağlantı

Yeni yıla ise yılbaşının kutlandığı Jonkano Festivali’ni izleyebilirsiniz. Ayrıca Kingston’da düzenlenen şelale önünde havai fişek gösterisini kaçırmayın deriz. Ocak ayında Miami’den başlayıp, Montego Körfezi’nde biten “Ananas Kupası” adı verilen yelkenli yarışlarını izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bunun yanısıra da Jameika’nın vazgeçilmezlerinden olan kriket maçlarını vakit bulursanız mutlaka takip edin. Jameika’nın yerlilileri için vazgeçilmez olan kriket maçları çok iyi vakit geçirmenizi sağlayacak.

Jamaika’da gezmeniz gereken diğer yerler ise: Mavi Lagun, Negri Kumalı, 9 Mil Müzesi, St. James Kilisesi, Rose Hall ve Great House…

Jamaika diğer Karayip adalarının aksine daha hesaplı bir tatil imkânı sağlıyor. Eğer bütçeli bir tatil hayal ediyorsanız, günde ortalama 30–40 $ ile gününüzü güzel bir şekilde geçirebilirsiniz. Eğer konforumdan vazgeçmem ve turistik mekânları görmek istiyorum derseniz de günlük en az 75 doları gözden çıkarmalısınız. Jamaika’da ulaşımı arabayla sağlamak isterseniz eğer günlük 50 dolara araba kiralayabilirsiniz. Alışverişleriniz de ise dükkanlarda fiyatlar genelde fikstir. Ancak pazarlarda ve sokaklarda pazarlık etmekten çekinmeyin. Jameika’da küçük rakamlarda yapacağınız alışverişlerde Jamaika Doları vermeniz beklenecektir ama büyük miktarlarda Amerikan Doları geçerli oluyor.

Ülkenin en büyük havalimanı Montego Körfezi’ndeki Donald Sangster International Airport’tur. Uçakla gelmenin yanı sıra Jamaika’ya düzenlenen gemi turları turistler tarafından en çok tercih edilen ulaşım şeklidir.

Jameika’da yapacak şey hiç bitmez. Muhteşem kumsallarda keyif yapabilir, güzel güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklet turlarıyla ada hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Jamaika, ayrıca scuba dalışı için ideal bir yerdir. Jamaika’da ata binebilir, yunuslarla yüzebilir, safarilere katılabilirsiniz.

Jameika turları düzenleyen acentaların listesini görmek için tıklayın.