Portofino Turları

Portofino-İtalyaZengin ve ünlülerin akınına uğrayan Portofino, resim kadar durağan ve güzel olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Uğruna şarkılar yazılan ve “Aşk şehri” olarak bilinen Portfino’ya Türkiye’nin ünlü ve gizli âşıkları da akın ediyor. İtalya’nın Akdeniz Kıyı Şeridi’nde bulunan Portofino, balıkçı köyleri, çakıllı kumsalları ve Santa Margherita adı verilen otellerin toplandığı kasabanın hemen yanında bulunuyor. Santa Margharita ve Camogli’den Portofino’ya feribotlarla ulaşılabiliyor.

Portofino’ya âşık olmadan önce Santa Margharita’ya âşık olmanız an meselesi. Bu cennet gibi yerde, her evin üzerine elle çizilmiş fotoğraflar sizi çok etkileyecek. Liman kenarına kurulmuş pastel renklerdeki evler ile yarım ay şeklindeki sahil şeridi ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Dükkânları, restoranları ve birbirinden lüks otelleri ile Portofino’nun kristali andıran denizi, buraya gelen turistleri tatil dönüşlerinde bir daha gelmeye ikna ediyor. Castello Brown Kalesi, köyün hemen yukarısında bir tepede bulunuyor. Botanic Garden’ın hemen yanındaki yoldan kaleye ulaşabişirsiniz. Sabah 10’dan akşam 7’ye kadar açık olan kale, kışın ise 5’e kadar ziyarete açık. Kalenin çok hoş bir bahçesi bulunuyor. Ayrıca bu bahçeden Portofino’ya kuşbakışı bakabilir, muhteşem deniz manzarasına karşı fotoğraf çekebilirsiniz. Kale 17.yy’da Cenevizliler tarafından savunma amaçlı yapılmış.

Sponsor Bağlantı


San Giorgio Kilisesi ve Feneri: Dünya Savaşı’ndan sonra inşa edilmiş olan bu kiliseyi mutlaka görmelisiniz. Portofino limanına tepeden hâkim olan bu kilise, döneminde denizcilerin uğrak yerlerinden biri olmuş. Portofino’da deniz mahsullerinin bolca olduğunu, eminiz ki tahmin ediyorsunuzdur. Genovese adı verilen yeşil renkteki İtalyan usülü sebze çorbasını mutlaka denemelisiniz. Ayrıca biraz pahalı olan Pizzeria El Portico’dan denemelisiniz. İsimden anlaşıldığı gibi bu yemek pizza değil. Deniz mahsullerinden oluşan bir yemek. Peki, Portofino’da nerede kalacaksınız? Portofino’nun kalbinin attığı noktada bulunan Albergo Nazionale, şehri keşfetmeniz için ideal bir seçim gibi gözüküyor. Domina Inn Piccolo, Hotel San Giorgio ve Eden Otel Portofino’nun içerisinde bulunan oteller. Regina Elena, Lido Palace ve Imperiale Palace Hotel ise Portofino’ya yakın otellerden.

Portofino turları düzenleyen acentalar.